Tydzień Czytania Dzieciom w Filii nr 1

Podczas tegorocznej, XVI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia nr 1 zaprosiła maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Krośnie do udziału w zajęciach animacyjnych pod hasłem „Czarodziej Brzechwa”. Natomiast uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 7 w Krośnie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych pt. „W krainie baśni i bajek”.

5 czerwca czteroletnie „Smerfy” podczas zajęć zatytułowanych „Zachwalanie na

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (31)

straganie” wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, a następnie odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki związane z treścią utworu.

Przedszkolaki otrzymały do pokolorowania sylwety warzyw występujących w wierszu, po czym wspólnie stworzyły pracę plastyczną „Stragan pana Brzechwy”.

Natomiast 9 czerwca trzyletnie „Krasnoludki” uczestniczyły w zajęciach „Zwierzyniec Jana Brzechwy”. Maluchy bawiły się wesoło przy wierszach poety ze zbioru „Zoo”. Dzieci otrzymały papierowe sylwety zwierząt i za ich pomocą wcielały się w bohaterów poszczególnych wierszy, czytanych przez bibliotekarkę.

5 i 6 czerwca uczniowie klas IIa i IIb podczas lekcji bibliotecznych „W krainie baśni i bajek” zapoznali się z najsłynniejszymi autorami baśni i bajek oraz ich utworami. Wybrani uczniowie przeczytali klasie krótkie biogramy Andersena, braci Grimm i Janiny Porazińskiej. Wspólnie ułożyliśmy definicję bajki i baśni oraz określiliśmy cechy charakterystyczne tych gatunków literackich.

Następnie dzieci rozwiązywały różnorodne zadania związane z baśniami i bajkami, wymagające wykazania się znajomością treści utworów tych znanych i mniej znanych. Uczniowie doskonale znają bajki i świetnie poradzili sobie z zadaniami.

Na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Poprawiono: wtorek, 08, sierpień 2017 18:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane nowości

zapytaj-bibliotekarza

jak-zostac-czytelnikiem

zaproponuj-do-zbiorow

NewsletterKalendarz wydarzeń

Listopad 2017
P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Początek strony