Ferie zimowe w Filii nr 2

Tegoroczne ferie w Filii nr 2 w Suchodole dobiegły końca stanowczo za szybko! Pozostały po nich tylko sympatyczne wspomnienia, a tych – na szczęście – uczestnikom feryjnych spotkań w bibliotece nikt nie zabierze.

Spotkania odbywały się trzy razy w tygodniu. Chociaż zaczynały się o godz. 11:00, to chętni do wspólnej zabawy byli gotowi o wiele, wiele wcześniej. W programie tegorocznych zajęć mieliśmy przede wszystkim warsztaty plastyczne, bo to one cieszą najbardziej – nie tylko dzieci! W trakcie spotkań powstało wiele pięknych prac o tematyce zimowej. Dzieci mogły wykazać się sprawnością manualną wykonując prace przeróżnymi technikami dokładnie i starannie. Bystre głowy pełne wyobraźni i ciekawych pomysłów to jedne z wielu przymiotów wszystkich uczestników ferii w bibliotece.

Dzieci miały również możliwość sprawdzenia swoich sił w grach planszowych i poznania zasad tzw. „zdrowej rywalizacji”. W trakcie spotkań uczestnicy zajęć poznawali kolejne rozdziały książki Barbary Gawryluk „Mali bohaterowie”. Przemek, Sandra, Ada, Kuba, Iza, Nikola, Marta i Damian i Karolina – to właśnie tytułowi Mali Bohaterowie, którzy swoim zachowaniem udowadniają, ze są odważni, wrażliwi i potrafią pomóc w wielu sytuacjach zachowując zimną krew. Czytane teksty posłużyły nam później do dyskusji, czy – aby zostać bohaterem – trzeba dokonać rzeczy niemożliwych.

Ukoronowaniem ferii było wykonanie kartki walentynkowej dla bliskiej osoby i wręczenie drobnych podarunków dla odwiedzających bibliotekę dzieci.

Spotkania feryjne były wyczekiwane przez dzieci od dawna, dlatego mam nadzieję, że czas poświęcony na zajęcia został wykorzystany pod każdym względem miło i pożytecznie przez wszystkich. Dziękuję wszystkim dzieciom za aktywny udział w spotkaniach. To dzięki Wam czas ferii w bibliotece był magiczny.

Poprawiono: czwartek, 15, luty 2018 17:27

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2018
P W Ś C P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Początek strony