Krośnieńska Biblioteka Publiczna

  • Powiększ czcionkę
  • Domyślna wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Strona główna Rok 2011 O królewnie zaklętej w żabę

O królewnie zaklętej w żabę

E-mail Drukuj

21 października 2011 r. w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym odbyły się zajęcia biblioteczne dla dzieci z Prywatnego Przedszkola „Tęczowa Kraina”, rozpoczynające cykl spotkań „W magicznej krainie baśni i bajki”.

Przedszkolaki obejrzały bajkę „O królewnie zaklętej w żabę”, na podstawie której odbyła się dalsza część spotkania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach, dotyczących poznanej bajki, nazywały królewskie atrybuty i odgadywały zagadki.

Przedszkolaki chętnie brały udział we wszelkich zabawach. Jak to na zamku bywa, tak u nas w bibliotece odbył się turniej rycerski, a także koronacja na króla i królową.

Parze królewskiej nie wszystko wypada robić, o odpowiednim zachowaniu i ubiorze wypowiadały się dzieci w dalszej części spotkania. Uzupełnieniem rozmowy była zabawa edukacyjna „Strój dla królowej”, która w szczególny sposób pobudzała wyobraźnię przedszkolaków oraz kształtowała ich wyobrażenia i doznania estetyczne.

Witamy nasze przedszkolaki! Królewskie atrubuty Zgaduj-zgadula Turniej rycerski Koronacja królowej Zostałam królową... Mikołaj królem!
Mała księżniczka Jak królowa powinna być ubrana? Warsztaty plastyczne Robimy „zaklęte żabki”. Jedna z królewien zaklętych w żabkę Wspólna fotografia

Maluchy wzięły udział w warsztatach plastycznych, wykazując się zdolnościami manualnymi. W wyniku pracy powstały bajkowe królewny zaklęte w żabę, które posłużyły dzieciom do dalszej zabawy.

Aktualizacja: Środa, 22 Styczeń 2014 12:29  

Zarejestrowani czytelnicy mogą dodawać komentarze i odpowiadać na nie po zalogowaniu się w serwisie.

Formularz logowania

Wyszukiwanie informacji w katalogu zbiorów nie wymaga logowania. Aby korzystać z usług online, dostępnych dla zarejsterowanych czytelników Biblioteki (stan konta, zamawianie, rezerwowanie książek i prolongowanie zwrotów), zaloguj się tutaj.


Krośnieński Konkurs Literacki

Kalendarz imprez

<<  Październik 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  S  N 
  
  

Czytelnicy online

Mamy obecnie 20 czytelników online