Krośnieńska Biblioteka Publiczna

  • Powiększ czcionkę
  • Domyślna wielkość czcionki
  • Zmniejsz czcionkę
Strona główna Rok 2010 Wakacje w Krośnieńskiej Bibliotece

Wakacje w Krośnieńskiej Bibliotece

E-mail Drukuj

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie na wakacyjne miesiące przygotowała ciekawą ofertę kulturalno-oświatową zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.

Od 14 lipca w Saloniku Artystycznym prezentowane były prace uczestniczek Otwartej Pracowni RCKP: Małgorzaty Adamowskiej, Jadwigi Agopsowicz-Bieni, Lucyny Domaradzkiej i Magdaleny Zajdel. Wystawę zorganizowano w ramach projektu „Środy ze sztuką i literaturą”, realizowanego przy pomocy finansowej Gminy Krosno.

Odwiedzający Bibliotekę mogli też obejrzeć wystawę „Polaków dzieje malowane”, która prezentowana była w Wypożyczalni Głównej (z okazji 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem). 

Krośnieńska Biblioteka przygotowała też program edukacyjny dla dzieci, który realizowany był w Oddziale dla Dzieci i wszystkich filiach miejskich.

W Oddziale dla Dzieci w lipcu i sierpniu odbył się cykl pod hasłem „Pirackie wakacje”. Przedszkolaki i starsze dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, rozwiązywały krzyżówki i rebusy, czytały książki o przygodach piratów. Najciekawsze prace plastyczne zaprezentowano na wystawie zatytułowanej „Pod piracką banderą”.

Filia nr 1 pod hasłem „Lato w bibliotece” zaproponowała czytelnikom konkursy plastyczne, gry planszowe i internetowe oraz układanie puzzli. Poza tym w lipcu przygotowano wystawę „Bitwa pod Grunwaldem w literaturze i sztuce”, natomiast w sierpniu zaprezentowano książki Jana Brzechwy (w związku ze 110. rocznicą urodzin autora).

Wakacyjne zajęcia w Filii nr 2 odbywały się codziennie przed południem: w lipcu pod wspólnym tytułem „Europejska podróż po Francji”, natomiast w sierpniu pod hasłem „Wakacje z Janem Brzechwą”. W czasie europejskiej podróży po Francji najmłodsi czytelnicy wykonywali prace plastyczne (odbyło się kilka konkursów rysunkowych, m.in. „Wieża Eiffla”, „Lazurowe wybrzeże”, „Wakacyjny obrazek na ścianę”). Przeprowadzony też został konkurs wiedzy „Chcę wiedzieć więcej o Francji”. W sierpniu dzieci i młodzież brały udział w konkursie czytelniczym „Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?” i konkursie plastycznym „Zwierzyniec Jana Brzechwy”. Wyróżnione prace zaprezentowano w „Galerii Młodych Czytelników”, a uczestnicy zajęć otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Filia nr 4 organizowała zajęcia dla czytelników w każdy wtorek wakacji (odbyło się 8 spotkań). Dzieci uczestniczyły w konkursach plastycznych i konkursach głośnego czytania, których tematem były utwory Jana Brzechwy.

Zajęcia w Filii nr 4 Zajęcia w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym Zajęcia w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym

W Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym organizowano m.in. „Poniedziałki z misiem”, które adresowane były do najmłodszych dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też „Wakacje w kosmosie”. Czytelnicy, głównie miłośnicy tajemnic wszechświata, uczestniczyli w konkursach plastycznych i wykonywali makietę Układu Słonecznego. Z wakacyjnej oferty w Filii nr 6 skorzystało ponad 100 dzieci, w tym także przedszkolaki i wychowankowie Domu Dziecka.

W Filii nr 7 wakacyjne spotkania odbywały się pod hasłem „Indiańskie lato w bibliotece”. Uczestnicy zajęć wykonywali indiańskie pióropusze i totemy, rozwiązywali indiańskie szyfry i krzyżówki panoramiczne z indiańskimi hasłami.

Aktualizacja: Sobota, 04 Wrzesień 2010 13:21  

Zarejestrowani czytelnicy mogą dodawać komentarze i odpowiadać na nie po zalogowaniu się w serwisie.

Formularz logowania

Wyszukiwanie informacji w katalogu zbiorów nie wymaga logowania. Aby korzystać z usług online, dostępnych dla zarejsterowanych czytelników Biblioteki (stan konta, zamawianie, rezerwowanie książek i prolongowanie zwrotów), zaloguj się tutaj.


Krośnieński Konkurs Literacki

Kalendarz imprez

<<  Październik 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  S  N 
  
  

Czytelnicy online

Mamy obecnie 26 czytelników online